12 Kasım 2009 Perşembe

MALUMUN İLANI - BÖLÜM 2 VEYA ABAD-I ANTEP

Büyük!!!! başkanın içindeki Antep sevgisi sınır tanımmıyor.Bugün gelen son haberlere göre yönetim yeni bir transfer bombası patlatmış ;
Sezon başında İsmail Köybaşı’nı 5.5, Tabata’yı da 8 milyon Euro bedelle Gaziantep’ten alan Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, büyük tepki çekmişti. Hatta kendi taraftarı “Başkan olsana, başkan olsana,Gaziantep’e başkan olsana” diye tezahürat bile bestelemişti. Ancak burada soru işareti olan bir isim vardı... O da sezon başında Gaziantep’e verilen Serdar Kurtuluş’un durumuydu. O dönemde İsmail Köybaşı’nın transferinde takasta kullanıldığı ve 1.5 milyon Euro bedelle gönderildiği iddiaları ortaya atıldı. Ancak yönetim bu konuda ne borsaya ne de basına bilgi verdi.
BAĞIŞ GİBİ TRANSFER
Ve Serdar Kurtuluş konusunda bilinmeyen gerçekler dün Beşiktaş Futbol A.Ş.’nin genel kurulunda gündeme geldi. Borçlanmaya dikkat çeken üyeler, bu anlayışla bu yükün altından kalkılamayacağını vurguladı. Üyeler, Gaziantep’e verilen Serdar Kurtuluş hakkında “Kaça alındı, kaça verildi bilmiyoruz. Kaydı yok” şeklinde eleştiridebulundu. Asbaşkan Ertunç Soğancıoğlu, şaşırtan şu cevabı verdi: “Serdar Kurtuluş’u 100 bin dolara G.Antep’e verdik.” Soğancıoğlu’nun bu sözleri, Atıf Keçeci’nin ısrarı üzerine kayıtlara yazıldı.
1 MİLYON DOLAR VERMİŞLERDİ
Peki Gaziantep’e 100 bin dolar gibi komik bir rakama verilen Serdar Kurtuluş ne kadara alınmıştı? 2006’daBursaspor’dan transfer edilen Serdar için borsaya gönderilen yazıda, 1 milyon dolar bonservis ücretinin yanı sıra Sinan Kaloğlu ve Eser Yağmur’un bonservis haklarıyla verildiği bildirilmişti. Beşiktaş’ın anlaşmaya, Sinan için 750 bin, Eser Yağmur için ise 500 bin dolar geri alma bedeli koyduğunu düşündüğümüzde, bu transferin mali tablosunun daha da büyüdüğü ortaya çıkıyor.

Sizi bilmem ama üst üste bu kadar hatalı karar yönetim yanlışlığıyla,acemilikle,bilgisizlik veya beceriksizlikle açıklanamaz.Tam tersine bu adamların gayet bilinçli ve becerikli bir şekilde kulübü batağa götürdüklerini düşünüyorum.Şu anda bu yönetimin görev süresi boyunca yaptığı hatalar listesini ve bedellerini hazırlamaya başladım,yakında açıklayacağım.Amaç kulübü borçlandırmak ve yeni adayların çıkmasını engellemek boyutunu geçmiştir beyler.Artık amaç kulübü iflas ettirmek ve satın almaktır,bu böyle biline...

Hiç yorum yok: